2. odziv na e-gradivo Tekočnost branja

smo že imeli

V decembru 2016, sta imeli kolegici Andreja Kogovšek in Ajda Strnad, predavanje za strokovne delavce v OŠ Preserje. Predavali sta po prosojnicah našega e-gradiva Tekočnost branja – merjenje in spremljanje. Obema se zahvaljujemo in želimo uspešno delo še naprej. Poslali sta nam nekaj sporočil udeležencev predavanja, ki jih z veseljem objavljamo:

»Delavnica mi je bila poučna. Slabim bralcem je včasih res težko slediti pouku oz. branju.«

»To predavanje oz. delavnice so se mi zdele zanimive. Dobro je bilo, da doživimo tudi praktično. S tem naj bi bilo stresnih situacij čim manj. Iz tega bom uporabila test preizkusa branja ter ugotavljala kar res učenec potrebuje. (Da ne spregledam česa ter stalno spremljam.)«

»Zanimiva izkušnja, osvestiš določene stvari, se postaviš v kožo učenca in glede na to ustrezno (drugače kot zdaj) reagiraš. Situacija je bolj jasna, pomaga pri vsakodnevnem delu.«

»Zanimivo je bilo občutiti, kako se počutijo slabi bralci, kako se poskušajo izogniti branju. Zanimiv način vrednotenja branja. Sama uporabljam drugačen postopek.«

»Odlično, dobra predstavitev! Ozaveščanje, identificiranje, vživljanje…. Vse to nam pomaga pri poučevanju. Izogibanje stresnih situacij. Kar tako naprej!«

»Zelo natančna predstavitev. Mogoče še kakšni predlogi za izboljšanje branja (npr. če opazite, da črkuje, deli besede,….delajte z njim to in to,…).«

»Vse pohvale obema izvajalkama. Vsebina zelo pomembna, natančno predstavljena. Material uporaben, lahko že jutri začnemo z izvajanjem. Najlepša hvala.«

»Zanimivo podano in predstavljeno. Sam način spremljanja – preveč statistike. Uporabno , bom vsekakor kaj uporabila.«

»Seminar je bil zelo uporaben. Zadeve so bile nazorno prikazane in podkrepljene s primeri. Vodji delavnic sta sproti preverjali naše razumevanje in bili odprti za naša vprašanja. Zelo dobro sta nam predstavili počutje učenca, ki ima težave pri branju.«